Іваничівська района державна адмінстрація
Іваничівська района рада
Волинська обласна рада
Буг. Інформаційний сайт західної Волині
YAM1.jpg

 

Освіта

Навчально-виховний комплекс«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт. Іваничі
Історія школи
У 1899 році в Іваничах відкрили двокласну церковно – приходську школу, в якій навчалось 88 дітей сільських багатіїв. У 1911 році школу відвідало 29 хлопчиків і 7 дівчаток. У 1939 році почала діяти початкова українська школа, в якій навчалося 150 учнів, а у 1951 році було збудовано двоповерхове приміщення середньої школи. З 1986 року юні жителі Іванич навчаються в новому типовому приміщенні школи, яка знаходиться за адресою: 45300 смт.Іваничі вулиця Грушевського, 28. У 1999 році наша школа відсвяткувала своє 100 – річчя. Серед випускників школи – Заслужена артистка України Галина Кажан, доктор математичних наук М.Ф.Пацегон, доктор фізичних наук В.О.Мальков, заступник командувача сухопутними військами України з виховної роботи Л.М.Жижко, заслужена вчителька України УРСР Л.М.Романюк, кандидат філософських наук Романюк Валентина, кандидат хімічних наук О.В.Решетняк, поет – шістдесятник Микола Муцько, кандидат філософських наук .доцент кафедри філософії Олексюк Лілія Миколаївна, Кандидат педагогічних наук , заслужений учитель України Березан Ольга Веніамінівна. У школі – гімназії працюють 37 гуртків, секцій, клубів за інтересами, студій, якими керують висококваліфіковані фахівці. Діє науковий клуб «Ерудит». 3 предметні кафедри, 4 методичні об’єднання працють над проблемами школи : Досягнення якісно нового рівня освіти через застосування особистісно орієнтованих педагогічних технологій, розробка діагностичних і стимулюючих форм контролю і оцінювання навчальних досягнень учнів. Розвиток творчої ініціативи вчителів; удосконалення та пошук активних і цікавих форм ведення уроку; здійснення індивідуального та диференційованого підходу до учнів під час процесу навчання та виховання; стан самоосвіти педагогічних працівників як складової частини системи внутрішкільної методичної роботи; Формування і розвиток соціально зрілої творчої особистості, підготовленої до професійного самовизначення, роль педагогів і батьків в особистісно-орієнтованому навчанні і вихованні дітей.
Іваничівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені Юрія Лелюкова
Історія школи
    У 1962 році була прийнята в експлуатацію будівля школи. У цьому ж році розпочала свою діяльність загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №2 смт Іваничі як Іваничівська середня школа №2.
    15 серпня 1962 року по школі був виданий наказ №1 . Навчання розпочалось 1 вересня, до школи було зараховано 323 учні. За роки існування навчального закладу його реорганізація не проводилась.
    У 1965 році школу закінчило 27 учнів, срібною медаллю «За досягнення у навчанні» нагороджена Федорус Лариса. 
    За роки своєї діяльності школа випустила 79 срібних та 131 золотих медалістів. Атестати про загальну середню освіту протягом 1965-2012 років отримали 2049 випускників, свідоцтва про базову загальну середню освіту протягом 1970-2012 років – 1856 випускників 8-х та 9-х класів.
    У перші роки функціонування школи тут навчались діти з таких сіл: Мишів, Соснина, Древині , Менчичі, Бубнів, Маркостав, Заставне, Черчичі, Радовичі, Щенятин, Іванівка, Колона, Заболотці, Стара Лішня, Біличі, Волиця. 
    Випускником школи був учитель військової підготовки Лелюков Юрій Миколайович, який у 1984 році ціною власного життя врятував 26 учнів, закривши своїм тілом «учбову» гранату.
    Педагогами рідної школи стали 18 її випускників.
    Колектив школи працює над виконанням завдань, пов'язаних із реформуванням сучасної освіти, вдосконалення та модернізації навчально-виховного процесу.

 

Іваничівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат