Іваничівська района державна адмінстрація
Іваничівська района рада
Волинська обласна рада
Буг. Інформаційний сайт західної Волині
YAM1.jpg

 

Детінізація та легалізація заробітної плати

           На сьогоднішній день питання детінізації та легалізації заробітної плати набуває надзвичайної актуальності. Зрозуміло, що від розміру отриманої заробітної плати залежить рівень життя та соціальних пільг населення. Через виплату тіньової зарплати бюджет щорічно втрачає мільярди несплачених податків. Окрім цього, виплата заробітної плати у «конвертах» та використання найманої праці без реєстрації  трудових відносин – порушення конституційних прав громадян.

Багато хто веде розмови про справедливі виплати розміру пенсії населенню, виплачуючи при цьому робітникам зарплату “у конвертах”. Заробітна плата «в конвертах» сьогодні - це мізерна пенсія на старість в майбутньому. Наймані працівники при працевлаштуванні зобов`язані обговорювати з роботодавцем умови роботи та оплати праці. Можливо лише тоді підприємці змінять тактику приховування реального розміру заробітної плати найманим працівникам.

Фахівці Нововолинсько–Іваничівського управління Пенсійного фонду України  Волинської області регулярно проводять з платниками роз’яснювальну роботу, акцентують їх увагу на оформленні трудових відносин з найманими працівниками, на недопущення нарахування заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімум, наголошують, що незареєстрований належним чином працівник в результаті втратить право на отримання пільг та допомоги, гарантованих державою.

Хотілося б, щоб важливість питання легалізації оплати праці знайшла розуміння як серед населення, так і серед тих роботодавців, які не поспішають офіційно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками та збільшувати рівень заробітної плати своїх працівників. Важливо знати та розуміти, що заробітна плата «в конвертах» сьогодні – це не тільки неотримання соціальних пільг та виплат, а й недоотримана пенсія завтра.